Yutulabilir Mide Balonu Nedir?

Yutulabilir Mide Balonu, dünyanın ilk ve tek uygulama ve çıkartmada endoskopi ve anestezi gerektirmeyen, yani prosedürsüz bir mide balonudur. Obezite hastalığının tedavisinde kullanılan mide balonları ile tedavi edici etkisi aynıdır.

Midede yer kaplayarak hastanın diyet uyumunu arttıran ve diyet yapılmasına yardımcı bir materyaldir.

Tıp bilimi mide balonu tedavisini, obezite tedavisi olarak 1980 li yıllardan beri kabul etmektedir. Literatürde yer alan tüm balonlar endoskopi ve anestezi eşliğinde takılan ve çıkartılan balonlardır. 2010 yılında geliştirilmeye başlanan Yutulabilir Mide Balonu, endoskopi ve anestezi ihtiyacını ortadan kaldırması ile günümüzde dünya genelinde en fazla uygulanan balon tedavisi olmuştur.

Yutulabilir Mide Balonu, son derece ince poliüretan malzemeden üretilen balonun, bitkisel bir kapsül içerisine sıkıştırılmış halidir. kapsül ya da hap balon olarak anılmasının sebebi de budur. kapsülün boyutu bir antibiyotik veya vitamin kapsülü kadardır. hastaların % 99 u kapsülü kolayca yutabilmektedir.

Yutulabilir Mide Balonu yapısı ince, şekli elips şeklinde olduğu için işlem sonrası daha az bulantı ve krampa neden olmaktadır. bu da hastanın midesinde balona daha kısa sürede  alışmasını sağlar.

Yutulabilir Mide Balonu, 16 hafta süresince midede kalır. 16. hafta sonrasında balonun kapağı açılarak içeriğindeki sıvı boşalır ve balon tamamen sönerek ince yapısı sayesinde barsaklardan geçer ve dışkılama yoluyla vücuttan atılır.

 

Yutulabilir Mide Balonu programı 6 aylık bir süreçtir. bunun ilk 4 ayı balonlu, sonraki 2 ayı balonsuz devam eder. Program takibini kolaylaştırmak ve motivasyonu artırmak için Allurion Dijital Tartı, Allurion akıllı saat ve Allurion mobil uygulaması kişiye bu süreçte eşlik eder. Diyetisyen kontrolleri ile total vücut ağırlığının %10-15 inin verilmesi hedeflenir.

Yutulabilir Mide Balonu programı ile sağlıklı beslenme alışkanlıklarının devamı sağlayan kişilerin % 95 i verdikleri kiloyu 1 yıl boyunca korumaktadır.

Allurion Program 4

Yutulabilir Mide Balonu Zararlı mı?

Yutulabilir Mide Balonu, kullanılmaya başlandığı günden bu yana gelişime ve değişime açık bir balondur. yapılan geniş ölçekli çalışmalarda 2015 yılından bu yana kalıcı hastalık , sakatlık bırakıcı ya da yaşamı tehdit eder bir olaya rastlanmamıştır.

Yutulabilir Mide Balonu Kimlere Uygulanabilir?

Yutulabilir Mide Balonu, diyet ve egzersiz ile kilo kontrolünde zorlanan hastalarda diyete yardımcı, hızlı ve kalıcı sonuçlar almak için geliştirilmiş bir tıbbi cihazdır.

Allurion Program Weight loss Nutritionist Patient 1892
Allurion promotional images doctor man 1

Yutulabilir Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Yutulabilir Mide Balonu uygulaması yaklaşık 5 günlük bir hazırlık ile başlar. Kişiler işlem öncesi mide asitini baskılayıcı bir ile kullanır ve mide duvarının temizlenmesini sağlayan bir hazırlık diyeti yapar. İşlem öncesinde beslenme programı, konunun uzmanı bariatrik diyetisyenler tarafından hazırlanır.

İşlem anında kapsül, yaklaşık 500 ml su ile yutulur. Hekim tarafından dil üzerine konulan balon su yardımı ile kolaylıkla yutulabilmektedir. yutamama  Endişesi olan  hastalar için ince bir taşıyıcı kılavuz, balonun şişirme ipi içerisinden geçirildiğinde , doktor desteği ile yutma işlemi tamamlanır.

 

Kapsülün yeri akciğer grafiğinin benzeri bir röntgen ile doğrulanır. kapsül pozisyonu doğrulandıktan sonra dışarıda kalan şişirme ipinden 4-4,5 dakika içerisinde kendi özel sıvısı ile şişirilir. Bu sıvı damar yolundan serum olarak verilen sıvının aynısıdır. Şişirme sırasında herhangi bir ağrı sancı beklenmez. Total hacmin yaklaşık yarısı şiştiğinde hasta mide içerisinde doluluk hissetmeye başlar. dolum tamamlandığında balonun pozisyonu tekrar röntgen ile doğrulanır. doğrulama sonrası ip doktor tarafından çekilerek  işlem sonlandırılır.

Yutulabilir Mide Balonu Sonrası Neler Yaşanır?

Yutulabilir Mide Balonu sonrası endoskopik mide  balonunda yaşanan bulantı, kramp gibi şikayetler çok düşük oranda yaşanmaktadır. Hastalarımızın yarıdan fazlasında hiçbir şikayet olmaz. Geriye kalan yarıda 1-3 gün süren ve şiddeti giderek azalan şikayetler, genellikle ağız yoluyla alınan tablet formlu ilaçlar ile kolaylıkla yatışır. Bu dönemde klinik destek ekibi tarafından adaptasyon sürecini kolaylıkla atlatmanız için tam destek alırsınız.

Yutulabilir Mide Balonu sonrası kişiler günlük hayatına ve işine devam edebilmektedir. Herhangi bir iş gücü kaybı veya istirahat ihtiyacı olmamaktadır.

Day 1 Shot 02 Ali Scales 0256 1
cta cards 724x313 82 22kb

Yutulabilir Mide Balonu Sonrası Beslenme Nasıl Olur?

Yeni hayatınıza bir adım daha yaklaştınız. İşlem sonrası hedefimiz sağlıklı yaşam, sağlıklı ve kaliteli beslenme ve düzenli egzersiz alışkanlıklarını kazanmanız ve obezite kaynaklı hastalık risklerinden uzak bir yaşama devam etmeniz.

 
İşlem sonrası ağrı minimaldir. Aynı gün içerisinde işlemden 2-3 saat sonra taburcu edilirsiniz.
 
İşlem günü, halsizlik, uyku hali, hafif bulantı hissi olağandır. Bunun dışında olabilecek her türlü problem için lütfen bize ulaşınız.  
 
İlk günlerde gıda alımı başladığında hastalarımız gıda almayı takiben bulantı,
mide kasılması hissedebilirler ancak sıvı gıdaları yavaş almayı öğrendiklerinde sıkıntı yaratmayacaktır.
 
İlk günlerde gıda alımı başladığında hastalarımız gıda almayı takiben bulantı,
mide kasılması hissedebilirler ancak sıvı gıdaları yavaş almayı öğrendiklerinde sıkıntı yaratmayacaktır.
 
Gıda alımı sonrası uzun süre açlık hissiniz olmayacaktır, ancak kendinizi tok hissetseniz de mutlaka su içmeyi ihmal etmeyiniz.

Yutulabilir Mide Balonu sonrası adaptasyon süreci dediğimiz ilk hafta kademeli olarak gıda kıvamının artacağı bir diyet programı uygulanır. Bu süre sıvı, ince püre, kalın püre ve katı gıda dönemini içeririr. Her kişinin adaptasyon süresi farklı olduğu için kıvam değiştirme süreleri de değişkenlik gösterir. Amaç yaşayabileceğiniz alışma süreci şikayetlerini minimuma düşürmektir.

Kalıcı beslenme programınız tamamen kişiye özel hazırlanır ve konusunda uzman bariatrik diyetisyenler tarafından yakın takip edilir.

Yutulabilir Mide Balonu Nasıl Çıkartılır?

Yutulabilir Mide Balonunda çıkartma işlemi yoktur. dolayısıyla anestezi ve endoskopi ihtiyacı da yoktur. 16. hafta sonrasında balonun kapağı açılarak içeriğindeki sıvı boşalır ve balon tamamen sönerek ince yapısı sayesinde barsaklardan geçer ve dışkılama yoluyla vücuttan atılır.

 

Şayet balonun erken çıkarılmasını gerektiren bir durum yaşanırsa -ki bu ihtimal oldukça düşüktür- dünya üzerindeki tüm diğer balonlar gibi Yutulabilir Mide Balonu da endoskopi ve anestezi eşliğinde özel cihazlar ile çıkarılır.

Allurion Promotional images Naples 50kb 2
Allurion Program Patient testimonial Turkey Selcuk 43

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları Ne Kadardır?

Yutulabilir Mide Balonu programı güncel döviz kuruna, uygulama yapılan klinik ve görüntüleme merkezine göre değişkenlik göstermektedir.

Yutulabilir Mide Balonu Alternatifi Var Mıdır?

Dünyada henüz yaygın olarak uygulanmayan ve maliyeti nedenli ithalatı da ülkemizde olmayan bir yutulabilir balon daha vardır. Ancak bu balonun yerleştirilmesi 3 seansta yapılır ve 6 ay sonra çıkartma işlemi endoskopik olarak yapılmaktadır. Ve bu balon ile ilgili güvenlik ve yan etkiler açısından yeterince bilimsel veri bulunmamaktadır.

 

Dolayısıyla Allurion Yutulabilir Mide Balonu, dünyada etkin ve güvenli olduğu ispatlanmış tek prosedürsüz balondur.

Allurion Promotional images Balloon capsule
Allurion Program Sheryl Sport 1564

Yutulabilir Mide Balonu Avantajları Nelerdir?

Yutulabilir Mide Balonu kapsül şeklindeki balonun su yardımı ile yutulmasından ibaret bir işlemdir. Anestezi, endoskopi, ameliyat gerektirmemesi, hastanın tamamen bilinçli ve uyanık iken işlemin yapılabilmesi nedeniyle oldukça avantajlıdır.

Yutulabilir Mide Balonu sonrası adaptasyon döneminde oldukça az şikayet yaşanır. Bunun esas nedenleri de balonun elips şekli, malzemenin çok ince ve pürüzsüz olmasıdır. Bu nedenle de endoskopik balonlarda görülen % 10 – 15 erken çıkarma gereksinimi Yutulabilir Mide Balonu nda nerede ise % 1 ler civarındadır.

Yutulabilir Mide Balonunda 16. hafta sonrasında balonun kapağı açılarak içeriğindeki sıvı boşalır ve balon tamamen sönerek ince yapısı sayesinde barsaklardan geçer ve dışkılama yoluyla vücuttan atılır. yani çıkartma için herhangi bir işleme ihtiyaç yoktur.

Yutulabilir Mide Balonu programında  Allurion Dijital Tartı, Allurion Dijital Saat ve Mobil Uygulama ile kişinin takibi oldukça kolaydır. İşlem için sadece bir kez klinik ziyareti yeterlidir. Bu özelliği ile yurtdışında veya klinikten farklı şehirde yaşayan hastalarda da oldukça konforlu bir uygulama olmakta, ek maliyetleri azaltmaktadır.

Yutulabilir Mide Balonu ile kaç kilo verilebilir?

Yutulabilir Mide Balonu, diyet uyumunuzu kolaylaştıran, kilo verme sürecine kolay ve motive başlamanızı sağlayan bir yol arkadaşıdır. doktorunuzun ve diyetisyeninizin önerileri ile kilonuzun %10-15 ini vermenizi sağlar.

 

Ancak programa uyumunuz ve egzersiz, uyku düzeni, yandaş sağlık sorunlarının yönetilmesi gibi ek katkılar ile kilo veriminiz artar. edindiğiniz yeni sağlıklı alışkanlıklarınızı devam ettirdikçe de kilo vermeniz devam eder.

Day 1 Shot 02 Ali Scales 0256
Allurion App hand 1

Yutulabilir Mide Balonu Sonrası Takip Nasıl Yapılır?

Yutulabilir Mide Balonu uygulaması sonrası konusunda uzman klinik destek ekibi tarafından süreciniz yakınen takip edilir. Aynı zamanda Allurion Dijital Tartı, Allurion Dijital Saat ve Mobil Uygulama ile kişinin takibi oldukça kolaydır.

Bu süreçte başarının desteklenmesi ve başarısızlığın ve uyumun nedenlerinin anlık olarak değerlendirilmesi sürecin daha başarılı yürütülmesini sağlar.

 

Yutulabilir Mide Balonu programında amaç, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını, sürdürülebilir bir program dahilinde kalıcı hale getirmektir. Her programda olduğu gibi, balon yardımlı zayıflama programlarında da inişli çıkışlı bir süreç yaşanması doğal karşılanır. Ancak tüm süreç yakınen takip edildiğinden programdaki duraksamalar rahatlıkla ve hızlıca telafi edilebilmektedir.

Yutulabilir Mide Balonu Tekrar Uygulanabilir mi?

Yutulabilir Mide Balonu, eğer kilo fazlanız devam ediyor veya yeni alışkanlıklarını korumada zorlanıyorsanız 1 yıl içerinde tekrar uygulanabilir. Zamanlama  en erken ilk balonun vücuttan atılmasını takip eden 1. ayda yapılabilir.

Sekansiyel ya da ardışık balon uygulaması dediğimiz yıllık balon programı ile %30-35 kilo kaybı mümkündür.

Allurion Promotional Images 66kb
Allurion Promotional images Naples 12 21

Yutulabilir Mide Balonu ile Diğer Balonların Ne Farkı var?

Yutulabilir Mide Balonu ile endoskopik balonlar arasındaki farklar uygulama ve çıkarma şekilleri ile işlem sonrası yan etkiler ve komplikasyonlar açısından irdelenebilir.

Allurion Assurance Plus Garantisi Nedir?

Allurion Yutulabilir Mide Balonu Programı balonun 90 günden önce doğal yollarla çıkmayacağını garanti altına alır. 90 günden önce çıkması halinde yeni balon iadesi yapar.

*Allurion Yutulabilir Mide Balonu Programı, pankreatit ve hiperinflasyon gibi balonun endoskopik çıkarılmasının tıbbi olarak zorunlu olduğu çok nadir halleri finansal olarak karşılar.

*Detayları www.allurion.com/en/warranty  adresinden inceleyebilirsiniz.

pngwing.com 1

Allurion Mide Balonu Yorumları

Allurion Yutulabilir Mide Balonu Programı uygulamanın kolaylığı, endoskopi ve anesteziye ihtiyaç duyulmaması, uyum sorununun az olması ve sizi her zaman destekleyen bir ekiple stressiz ve motivasyonu yüksek olarak kilo verme sürecine başlamanın rahatlığı nedeni ile tüm dünya çapında 120 bin uygulama ile dünyanın en çok uygulanan mide balonu olmuştur.

Kliniğimizde uygulama ve takibini yürüttüğümüz hastalarımızın videolarına https://www.instagram.com/drguldenballi/   ulaşabilirsiniz 

Allurion Uygulama Günü

Dökümanı indirin.

Allurion Program Rehberi

Dökümanı indirin.

“Yutulabilir Mide Balonu” için yapılan toplam 74 Yorum;

Büşra köse avatarı

Büşra köse 13 Ara 2021

Gerçekten uygulanması gereken bir yöntem.

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 14 Ara 2021

Merhaba Büşra hanım;
Değerli yorumunuz için çok teşekkürler
Sağlıklı günler dileriz.

Yanıtla
Kartal kara avatarı

Kartal kara 07 Nis 2022

Fiyat nedir acaba

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 15 Nis 2022

Merhaba, tarafınıza e-posta ile ulaşılmıştır. Geçmiş olsun

Yanıtla
Ece avatarı

Ece 24 Nis 2022

Fiyat alabilir miyim

Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 25 Nis 2022

Merhaba Ece hanım.
Yutulabilir mide balonu uygulaması bilgi ve tüm detaylar için bize +90 (543) 432 83 86 ve 0 (546) 432 83 84 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.
Sağlıklı günler dileriz.

İbrahim Türkdoğan avatarı

İbrahim Türkdoğan 15 May 2022

Fiyat öğrenebilirmiyim

Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 26 May 2022

Merhaba
Öncelikle geçmiş olsun.
Yutulabilir mide balonu programımıza ait tüm detaylar için bize 0 (546) 432 83 84 numaralı hattan ulaşabilir ya da sizi aramamız için numaranızı bırakabilirsiniz
Sağlıklı günler dileriz.

Sultan taş avatarı

Sultan taş 06 Eyl 2022

Merhaba dr hanım.. ben yutulabilir balon uygulamasını yaptırmak istiyorum. Fiyat öğrenebilir miyim?

Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 06 Eyl 2022

Merhaba
Öncelikle geçmiş olsun.
Size mail yoluyla ulaştık.
Bize +90 (543) 432 83 86 numaralı hattan ulaşabilirsiniz
Sağlıklı günler dilerim.

Doğukan demirci avatarı

Doğukan demirci 28 Nis 2022

Tutulabilir mide balonunu fiyat alabilirmiyim

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 29 Nis 2022

Merhaba
Yutulabilir mide balonu hakkında tüm sorularınız için bize 0 (546) 432 83 84 ve +90 (543) 432 83 86 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.
Sağlıklı günler dileriz.

Esin Sümer avatarı

Esin Sümer 24 Oca 2022

1 yıldır şeker hastasıyım .2 kez diyabetik ketoasidoz komasına girdim.3 gün ilk komada 8 gün de 2.komada yoğun bakımda kaldım.52 kilodan 74 kiloya çıktım.Bu kapsülü kullanabilirmiyim

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 29 Oca 2022

Merhaba, tarafınıza e-posta ile ulaşılmıştır. Geçmiş olsun

Yanıtla
İrem şahin avatarı

İrem şahin 21 Mar 2022

Merhaba bende insulin direnci var ilac kullaniyorum hayati tehlikesi var mı nasil kullanabiliriz

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 20 Nis 2022

İnsülin direnci ve ilaç kullanıyor olmanız, yutulabilir mide balonu uygulamasına engel değildir. Ücretsiz ön görüşme için 05464328384 ve 05434328386 iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Arzu avatarı

Arzu 28 Ara 2021

10 kilo fazlası olan kişilere de uygulanır mı ve fiyatı nedir

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 28 Ara 2021

Merhaba, tarafınıza cevap maili gönderilmiştir. Lütfen gelen kutusunu kontrol ediniz. Sağlıklı günler dileriz

Yanıtla
Elif Esentürk avatarı

Elif Esentürk 24 Mar 2023

Merhaba 10-12 kılı vermek istiyorum bu uygulama yapılabilir mi ve fiyat nedir

Yanıtla
guldenballi avatarı

guldenballi 10 Şub 2024

internet sitesi çalışmaları nedenli geç dönüş yapıyoruz
kusura bakmayın
güncelde şikayetiniz varsa lütfen yazınız
sağlıklı günler

Yanıtla
Muhammet çatak avatarı

Muhammet çatak 12 Oca 2022

Merhaba ben 20 kilo zayıflamak istiyorum detaylı bilgi ve fiyat verirmisiniz

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 12 Oca 2022

Merhaba Muhammet bey, diyetisyen desteği ve egzersiz ile kilo kontrolü sağlanamıyor ise yutulabilir mide balonu uygulaması sizin için uygun olabilir. Ücretsiz ön görüşme için 05464328384 ve 05434328386 iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Yanıtla
Serdar avatarı

Serdar 31 Ara 2021

120 kiloyum yutulabilir balon islemi uygulanabilirmi? Fiyat bilgisi alabilirmiyim?

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 02 Oca 2022

Öncelikle geçmiş olsun Serdar bey.Size en uygun tedavi yöntemine karar verebilmek için boy, yandaş hastalıklar, yeme alışkanlıkları, kilo verme deneyimi gibi pek çok bilgiye ihtiyacımız olmaktadır. Kliniğimizde obezite tedavileri için ücretsiz görüşme imkanı bulunmaktadır. Bize iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Yanıtla
Yeliz aydın avatarı

Yeliz aydın 01 Oca 2022

Merhabalar fiyat ve bilgi almak istiyorum

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 02 Oca 2022

Merhaba Yeliz hanım. öncelikle geçmiş olsun. Kliniğimizde obezite tedavileri için ücretsiz online görüşme imkanı bulunmaktadır. Randevu için 05464328384 ve 05434328386 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Yanıtla
Fatih Şahin avatarı

Fatih Şahin 01 Oca 2022

Merhaba ben 10 kilo kadar vermek istiyorum bunun için faydası olur mu ve fiyat bilgisi alabilirmiyim ?

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 02 Oca 2022

Öncelikle geçmiş olsun Fatih bey.Size en uygun tedavi yöntemine karar verebilmek için boy, yandaş hastalıklar, yeme alışkanlıkları, kilo verme deneyimi gibi pek çok bilgiye ihtiyacımız olmaktadır. Kliniğimizde obezite tedavileri için ücretsiz görüşme imkanı bulunmaktadır. Bize 05464328384 ve 05434328386 numaralarından ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Yanıtla
özger aydoğan avatarı

özger aydoğan 01 Oca 2022

Merhabalar boy 176 yaş 27 kilo 94.5 yağ oranı %32 civarı mail ile fiyat bilgisi iletebilirseniz sevinirim

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 02 Oca 2022

Öncelikle geçmiş olsun Özger Aydoğan. Kliniğimizde obezite tedavileri için ücretsiz online görüşme imkanı bulunmaktadır. Bize 05464328384 ve 05434328386 iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Yanıtla
Arzu u avatarı

Arzu u 07 Oca 2022

Merhaba, 10 kg fazlam var. Meme ca atlattım 5 yıl oldu. Tedavi sonrası kilolarımı veremedim. Boy 1.65 kg 70 bana uygulanabilir mi

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 10 Oca 2022

Merhaba Arzu hanım, öncelikle geçmiş olsun ve sizi kutlarım. Obezite tedavileri için kilo aralığımız biraz daha yüksek olmakla beraber, eğer ki diyetisyen desteği ve egzersiz ile kilo kontrolü sağlanamıyor ve diyet yapmakta zorlanıyorsanız yutulabilir mide balonu uygulaması sizin için uygun olabilir. Ücretsiz ön görüşme için iletişim numaralarımızdan bize her zaman ulaşabilirsiniz.
Sağlıklı günler dilerim.

Yanıtla
Mehtap Ateş avatarı

Mehtap Ateş 07 Oca 2022

Merhaba benim insülin direncim var kilo veremiyorum vücut kilo endeksin 29ameliyat olabilir miyim teşekkür ederim

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 10 Oca 2022

Merhaba Mehtap hanım öncelikle geçmiş olsun. Kilo fazlanız için ameliyat dışı tedavi yöntemleri uygulanabilir. Detaylı değerlendirme ve uygun tedavi seçeneğinin belirlenmesi ücretsiz ön görüşme ile yapılabilmektedir. Randevu oluşturmak için iletişim Numaralarımızdan bize her zaman ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Yanıtla
Sibel kılıççalan avatarı

Sibel kılıççalan 09 Oca 2022

20 kilo vermek istiyorum ama veremiyorum fiyat bilgisi için bilgi almak istiyorum

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 10 Oca 2022

Merhaba Sibel hanım, tarafınıza e-posta ile ulaşım sağlanmıştır. Daha detaylı bilgi almak isterseniz iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yanıtla
Aysel ŞİMŞEK avatarı

Aysel ŞİMŞEK 14 Oca 2024

Merhaba fiyat ve adres bilgisi alabilir miyim?

Yanıtla
guldenballi avatarı

guldenballi 10 Şub 2024

merhabalar
kliniğmiz Alsancak İzmir adresindedir.
ücret bilgisi için lütfen +905434328386 numaralı hattan bize ulaşınız.
sağlıklı günler dilerim

Yanıtla
Seren avatarı

Seren 22 Mar 2024

102 kg ile mide balonu alınacak sonuç yeterli olur mu? Fiyatı nedir?

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 27 Mar 2024

Kiloya ilave olarak boy bilginizi öğrenmemiz daha iyi yorum yapmamızı sağlar. Ancak balonla 6 ayda yaklaşık %20 kilo kaybı sağlanabilir. İdeal kilonuz 80-85 arası değil ise yetersiz kalır.

Şenay Özbaş avatarı

Şenay Özbaş 17 Oca 2022

Merhaba ben 160 boy 73 kg mım VKİ 29. Özellikle bölgesel (basen bölgesi) olmakla birlikte 23 kg fazlam var. 50 kg olmak istiyorum yıllardır savaşıyorum spor diyet az yemek ama beceremiyorum. Herhangi bir rahatsızlığım yok. 32 yaşındayım Yutulabilir mide balonu düşünüyorum. Yardımcı olurmusunuz.

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 17 Oca 2022

Merhaba Şenay hanım, öncelikle geçmiş olsun ve sizi kutlarım. Diyetisyen desteği ve egzersiz ile kilo kontrolü sağlanamıyor ve diyet yapmakta zorlanıyorsanız yutulabilir mide balonu uygulaması sizin için uygun olabilir. Ücretsiz ön görüşme için 05464328384 ve 05434328386 iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.
Sağlıklı günler dilerim.

Yanıtla
Nuri Cakir avatarı

Nuri Cakir 25 Oca 2022

Merhaba hocam esim 125 kilo 1.80 boy yas 28 bayan. Kac aylik yutulabilir balon mide onerirsiniz. Vede foyati ne olur .
iyi calismalar .
Nuri Çakir

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 29 Oca 2022

Merhaba, tarafınıza e-posta ile ulaşılmıştır. Geçmiş olsun

Yanıtla
Fatma gündoğan avatarı

Fatma gündoğan 25 Oca 2022

merhaba hocam ben 128 kilodayım ben yaptırmak istersem fiyat nedir ve diyet başaramıyorum boom 160 ve yılardır.bununla savaşıyorum yardımcı olurmusunuz

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 29 Oca 2022

Merhaba, tarafınıza e-posta ile ulaşılmıştır. Geçmiş olsun

Yanıtla
Tuba Kumbara avatarı

Tuba Kumbara 02 Şub 2022

Merhabalar
10-15 kilo fazlası olanlar için ideal bir yöntem olarak düşünüyorum. Ben fiyatı ve ödeme koşulları hakkında bilgi almak istiyorum

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 20 Nis 2022

Merhaba,
Çok ideal bir kilo hedefi!
Detaylar için bize +90 (543) 432 83 86 numaralı hatta ulaşabilirsiniz
Sağlıklı günler dilerim.

Yanıtla
Kartal kara avatarı

Kartal kara 07 Nis 2022

Fiyat nedir acaba

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 15 Nis 2022

Merhaba, tarafınıza e-posta ile ulaşılmıştır. Geçmiş olsun

Yanıtla
Birsen Ekinci avatarı

Birsen Ekinci 12 Nis 2022

Merhaba fiyat bilgisi alabilir miyim acaba ?

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 15 Nis 2022

Merhaba, tarafınıza e-posta ile ulaşılmıştır. Geçmiş olsun

Yanıtla
Ahmet ineler avatarı

Ahmet ineler 13 Nis 2022

Merhaba
32 yaşındayım 135 kilodayim
Yaptırmak istiyorum
Ücretini öğrenebilirmiyim

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 15 Nis 2022

Merhaba, tarafınıza e-posta ile ulaşılmıştır. Geçmiş olsun

Yanıtla
İsmet kılıç avatarı

İsmet kılıç 14 Nis 2022

Gülden Hanım merhaba
Ben 110 kg 1.84 boyundaki
20 veya 25 kg vermek istiyorum
Mide balonu uygulamasının süresini kısa tutmak istiyorum
1 ay veya 45 gün
Böyle bir uygulama olabilirmiş?

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 15 Nis 2022

Merhaba, tarafınıza e-posta ile ulaşılmıştır. Geçmiş olsun

Yanıtla
İsmet kılıç avatarı

İsmet kılıç 14 Nis 2022

Gülden Hanım merhaba
Ben 110 kg 1.84 boyundaki
20 veya 25 kg vermek istiyorum
Mide balonu uygulamasının süresini kısa tutmak istiyorum
1 ay veya 45 gün
Böyle bir uygulama olabilirmiş?8

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 15 Nis 2022

Merhaba, tarafınıza e-posta ile ulaşılmıştır. Geçmiş olsun

Yanıtla
Burcu avatarı

Burcu 20 Oca 2024

Merhaba,
Mide balonu operasyon suresi ve ücreti hakkında bilgi alabilir miyim?

Yanıtla
guldenballi avatarı

guldenballi 10 Şub 2024

merhabalar.
yutulabilir mide balonu 7-15 dakika içinde görüntüleme merkezinde gerçekleştirilir.
ücret bilgisi için lütfen +905434328386 numaralı hattan bize ulaşınız.
sağlıklı günler dilerim

Yanıtla
Sena daşdemir avatarı

Sena daşdemir 19 Nis 2022

Merhaba hocam. İyi günler iyi çalışmalar. Yenidoğan yoğun bakım hemşiresi olarak işe başladığımda gece nöbetlerinde uyumamak için sürekli birşeyler yemek, atıştırmak bana beraberinde +30 kilo getirdi. Evliliğim nedeniyle işi bıraktım. Çocuk düşünüyordum ancak jinekologum kilom nedeniyle PCOS ve insülin direncini halletmemiz lazım önce dedi. 3 ay Diyet yapmayı denedim ama yapamadım. Beraberinde spor da yaptım yalnızca 3 kilo verebildim. 24 yaşında 1.65 boy 93 kiloyum. Mide balonu taktırmak istiyorum. Benim için uygun mudur ? Ve fiyat bilgisi almam mümkün müdür ?

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 20 Nis 2022

Merhaba hemşire hanım
Bize lütfen +90 (543) 432 83 86 numaralı hattan ulaşın.
Tüm detayları online görüşmemizde değerlendirelim.
Sağlıklı günler dilerim.

Yanıtla
Serpil avatarı

Serpil 21 Nis 2022

Fiyat nedir acaba

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 21 Nis 2022

Merhaba
Bize ulaşan iletişim numaranızdan dönüş yapılmıştır.
Sağlıklı günler dilerim

Yanıtla
Selda N. avatarı

Selda N. 26 May 2022

Gülden Hanım Merhaba, yıllardır spor ve diyet denemelerime rağmen bir dönem sonunda eski kiloma geri dönüyorum.
36 yaşında 165 boy 76 kilo yum . 10-15 kilo vermek istiyorum. Yutulabilir mide balonu Fiyat bilgisi almak isterim.

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 26 May 2022

Merhaba
Öncelikle geçmiş olsun.
Yutulabilir mide balonu programımıza ait tüm detaylar için bize 0 (546) 432 83 84 numaralı hattan ulaşabilir ya da sizi aramamız için numaranızı bırakabilirsiniz
Sağlıklı günler dileriz.

Yanıtla
Selda N. avatarı

Selda N. 26 May 2022

Gülden Hanım Merhaba, yıllardır spor ve diyet denemelerime rağmen bir dönem sonunda eski kiloma geri dönüyorum.
36 yaşında 165 boy 76 kilo yum . 10-15 kilo vermek istiyorum. Yutulabilir mide balonu Fiyat bilgisi almak isterim.

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 26 May 2022

Merhaba
Öncelikle geçmiş olsun.
Yutulabilir mide balonu programımıza ait tüm detaylar için bize 0 (546) 432 83 84 numaralı hattan ulaşabilir ya da sizi aramamız için numaranızı bırakabilirsiniz
Sağlıklı günler dileriz.

Yanıtla
AYLİN GÜMÜŞGERDAN avatarı

AYLİN GÜMÜŞGERDAN 09 Ara 2022

merhaba yutulabilir mide balon fiyat alabilir miyim acaba?

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 11 Oca 2023

Merhaba Aylin hanım . Tedavi fiyatı için bize +90 (546) 432 83 84 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Yanıtla
Yaşar AKÇAY avatarı

Yaşar AKÇAY 11 Oca 2023

Gülden Hanim Merhaba,
Fiyat bilgilerini e-mailime gönderebilirmisiniz?
Tesekkür ederim.

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 11 Oca 2023

Merhabalar. Tedavi fiyat bilgisi için bize +90 (546) 432 83 84 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.
Sağlıklı günler dileriz.

Yanıtla
Yakup Dinç avatarı

Yakup Dinç 14 Şub 2024

Merhaba Gülden hmm.ben mide balonu fiyatını öğrenmek istiyorum

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 27 Mar 2024

Merhabalar
Detaylı bilgi için bize +90 (543) 432 83 86 numaralı hattan ulaşabilirsiniz
Sağlıklı günler dilerim

Yanıtla

Yorum yapın