Endoskopik yolla, mide duvarına “Botulinum Toksini” yapılması işlemidir. Ameliyatsız zayıflama yöntemidir. Amaç mide duvarı kaslarının kasılması engellenerek mide boşalma süresinin uzatılmasıdır.
mide botoksu

Mide Botoksu Kimlere Uygulanır?

Mide botoksu,
VKİ değeri cerrahi için uygun olmayan ( BMI 28-32)
Ameliyatı, ek hastalıkları nedeniyle yüksek riskli olan,
Diyet uyumsuzluğu sebebiyle kilo kontrolünde başarısızlığı olan seçilmiş hastalarda; yardımcı bir tedavi olarak kullanılabilen bir yöntemdir.

Gebe ve emziren kadınlarda, daha önce obezite cerrahisi geçirmiş hastalarda ve obezite cerrahisi adayı olan hastalarda uygulanmamaktadır.

Mide Botoksu Nasıl Etki Eder?

Mide duvarına botoks enjeksiyonu yapıldıktan sonra, hasta herhangi bir ağrı, kasılma, bulantı hissetmez. Yaklaşık 5-7. gün civarında botoks etkisi görülmeye başlar.

Botoks enjeksiyonu ile;

  • Mide kaslarında kasılma hareketi azalır.
  • Mide geç boşalır.
  • İştah azalması gerçekleşir.

Mide botoksu işlemi sonrası iştah ve açlık kontrolü sağlandığı için diyetisyen tarafından düzenlenmiş özel diyet listesine uyum kolay ve sürdürülebilirdir. 8-20 kilo arasındaki fazla kilolarınızdan Mide botoksu ile ameliyat olmadan kurtulabilirsiniz

Mide botoksunun tek başına zayıflatıcı etkisi olmadığı; mutlaka uygun beslenme programı ve egzersiz ile etkin olacağı akıldan çıkarılmamalıdır. Ana hedef, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizin, yaşam şekli haline getirilmesine yardımcı olmaktır.
mide botoksu 2

Mide Botoksu Nasıl Uygulanır?

Mide botoksu, endoskopik olarak, uyku verici ilaçlar eşliğinde yapılan günübirlik bir işlemdir. 8 saat açlık sonrası uyutucu ilaçlar eşliğinde öncelikle endoskopi işlemi yapılır. Midede herhangi bir hastalık tespit edilmezse botoks enjeksiyonuna başlanır. Yaklaşık 15-20 dakika süren işlem ile maksimum dozda Botulinum toksini enjekte edilir ve hasta günübirlik servis yatağında takip edilir.

Mide botoksu işleminde botulinum toksin miktarı ve uygulama alanı işlemde önemlidir. Doğru miktarda yapılacak doz ve doğru uygulama alanı ile işlem başarılı olarak kilo verme sürecini yönetmeye yardımcı olur. 

30-45 dakika sonra sıvı gıda alımı sağlanarak hasta taburcu edilir. Beraberinde botoks için özel planlanmış beslenme programı, hasta günlük yaşantı ve beslenme alışkanlıklarına uygun şekilde modifiye edilerek beslenme takip programı uygulanır. Uygun aralıklarla, hastanın beslenme programı uzman diyetisyen tarafından takip edilir.

Mide Botoksu Etkisi Ne Kadar Sürer?

Mide botoksu etkisi, hastanın botulinum toksinine karşı geliştirdiği yanıt süresince devam eder. Hastadan hastaya değişen bu etki süresi yaklaşık 4-6 aydır.

“Mide Botoksu” için yapılan toplam 4 Yorum;

Görkem Palas avatarı

Görkem Palas 24 Ağu 2021

Merhabe, migde botoks fiyati nekadar?

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 25 Ağu 2021

Merhaba Görkem hanım, mide bo..ksu işlemi sıkça yaptığımız bir işlemdir. 0 (546) 4328384 numaralı telefondan asistanıma ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Görüşmek üzere…

Yanıtla
Esra Mermer avatarı

Esra Mermer 12 Mar 2022

Mide botoks fiyatı ne kadar. Hocam

Yanıtla
Op. Dr. Gülden Ballı avatarı

Op. Dr. Gülden Ballı 20 Nis 2022

Fiyat bilgisi için bize +90 (543) 432 83 86 numaralı hattan ulaşabilirsiniz
Sağlıklı günler dilerim.

Yanıtla

Yorum yapın